Diagnoza ADHD u dorosłych Lublin

Gdy obserwujesz u siebie lub u członków rodziny zaburzenia neurologiczne mogące wpływać na zmienność nastrojów, koncentrację czy nadpobudliwość ruchową, to diagnoza ADHD u dorosłych Lublin będzie warta rozważenia. Konsultacja ze specjalistą umożliwi ocenę występujących objawów. Dzięki temu, po zdiagnozowaniu ADHD u osoby dorosłej, będzie możliwe rozpoczęcie leczenia.

Dostępnych jest kilka metod leczenia takich jak: standardowe leczenie farmakologiczne, terapie psychologiczne oraz EEG Biofeedback. Jednak powszechnie wiadomo jest, że pierwsze dwie metody są często niewystarczające. Leki powodują wystąpienie objawów niepożądanych. Do najważniejszych należą: możliwość uzależnienia się od psychostymulantów, hamowanie wzrostu, brak apetytu, zaburzenia dysforyczne, zaburzenia depresyjne czy zaburzenia pozapiramidowe. Leczenie psychologiczne polega na stosowaniu psychoedukacji i terapii zajęciowej (behawioralnej).
Należy w tym miejscu zauważyć, że zarówno terapia farmakologiczna jak również terapie psychologiczne regulują objawy ADHD. Nie są jednak w stanie precyzyjnie dotrzeć do źródła zaburzeń. Źródłem zaburzeń ADHD, jak wykazują badania takie jak: funkcjonalny rezonans magnetyczny (fMRI) czy QEEG, są zaburzenia przetwarzania informacji w specjalistycznych sieciach mózgowych. W zespołach ADHD zaburzenia występują w sieciach ADHD. Dlatego jedynie 19 kanałowy EEG Biofeedback jest terapią, która jest w stanie regulować takie zaburzenia i skutecznie pomagać w ich eliminacji.
Taka terapia jest dostępna w naszej Pracowni EEG i Biofeedback w Lublinie, ul. Organowa 11 H.

Co to jest ADHD?

ADHD jest to zespół nadpobudliwości psychoruchowej i neurorozwojowych zakłóceń. Charakteryzuje się zaburzeniami koncentracji i uwagi. Zespół ADHD, choć powszechnie kojarzy się wyłącznie z dziećmi, często również dotyczy osób dorosłych.

Objawy ADHD u dorosłych

Objawy ADHD mogą występować u osób dorosłych w każdym wieku. Symptomy te mogą być silniejsze niż u dzieci i prowadzić do większych dysfunkcji w życiu codziennym. Często zdarza się, że choroba ta prowadzi do zaburzeń psychiatrycznych, takich jak na przykład: depresja. Do najczęstszych objawów ADHD u dorosłych zaliczamy:

 1. Zmienność nastrojów
  Osoby dorosłe z diagnozą ADHD mają częste wahania nastrojów. Może się to objawiać na przykład: chwilowymi, niekontrolowanymi wybuchami złości, które chwilę później przeradzają się w radość lub w smutek.
 2. Nadpobudliwość
  U osób dorosłych ADHD bardzo często objawia się wysoką nadpobudliwością, która bardzo utrudnia codzienne funkcjonowanie.
 3. Brak skupienia
  Kolejnym symptomem ADHD u dorosłych, są problemy z koncentracją. Może objawiać się to na wiele sposobów, na przykład: podczas rozmowy chory może tracić wątek albo uciekać myślami. Jeżeli, symptomy te zaobserwowałeś u siebie lub osoby bliskiej, zachęcamy do kontaktu ze specjalistą, aby przeprowadzić diagnozę ADHD u dorosłych Lublin.
 4. Impulsywność
  Osoby dorosłe mogą podejmować pochopne i ryzykowne decyzje pod wpływem chwili. Zmagasz się z takim problemem? Diagnoza ADHD u dorosłych Lublin będzie warta rozważenia.

Terapia EEG BIOFEEDBACK Lublin

Zapraszamy do naszej pracowni EEG i BIOFEEDBACK w Lublinie, jeżeli zmagasz się z jednym lub wieloma opisanymi powyżej symptomami. Więcej informacji o naszej terapii znajdziesz tutaj- Terapia EEG Lublin.

skontaktuj się z nami